17 Nisan 2016 Pazar

Mustafa Kemal Olsa Çocuklara Dokunmaya Kıyamasa

Mustafa Kemal olsa çocuklarla gülse onlara dokunmaya kıyamasa,
Mustafa Kemal olsa çocuk ile çocuk olup salıncak sallansa,
Ulu Önderim Mustafa Kemal Paşam olsa çocuklara bayram hediye eden tek lider olsa....
Ne kadar şanslı bir çocukluk geçirdim. Çocuklara bayram hediye eden Ulu Önderin kurduğu ülkede o bayramı kutlayarak büyüdüm..
Ve..
Geçen sene 23 Nisan  Ulusal egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama mesajımda. 23 Nisan Dünyada sadece bizim olan diğer ülkelerin gıpta ettiği bayram ama biz son yıllarda maalesef ki küçücük okul bahçelerinde bir saatlik kısa bir gösteriyle kutluyoruz. Demişim bu sene resepsiyonun iptal olma ihtimalini düşünmeden ve devam etmişim Kendimi şanslı hissediyorum çünkü çoşkuyla kutladığımız zamanlara yetiştim. Eskiden stadyumlarda çoşkuyla gümbür gümbür kutladığımız bayramlardan geriye pek bir şey kalmadı ama size söz veriyoruz çocuklar az kaldı yine çoşkulu kutlanacak bu özel gün diye söz de vermişim. Sözümün arkasındayım bu sene değil ama yakında kutlanacak eskisi gibi yeterki inanalım..
Çocuk tacizlerinin, çocuk tecavüzlerinin, çocuk işkencelerinin bu kadar arttığı ve suçluların önüne yatıldığı( örtbas edildiği), evlatların babasız kaldığı bugünlerde çocukların mutluluğu için onlara güven vermek için gerekli olan şey o bayramı çocuklara acıyı, mutsuzluğu unutturarak çoşkulu kutlamaktır.. Daha güzel resepsiyon yapmaktır.. Bayramda çocukların yanında olmaktır. Çocukları mutlu etmek, minik hediyelerle sevindirmektir. TBMM Başkanlığı gibi her gün şehit haberlerinin geldiği bir ortamda kutlamalar yapmanın doğru olmadığı görüşünü dile getirmek değildir ki zaten 23 Nisan Çocuk Bayramı’nın varlık sebebi, bizatihi şehit çocuklarıdır.
Atatürk alerjisi olanların milli bayramları kutlamamak için her zaman bir bahanesi olmuştur.
Hatırlar mısınız?
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı törenleri olumsuz hava şartları bahanesiyle iptal edildi. Mayıs ya Mayıs ne kadar olumsuz olabilir hava şartı?
Şanslı bir çocukluk geçirdim dedim ama şanslı bir gençlik geçirmedim, geçiremiyorum. Ben liseye başladığım zaman 19 Mayıs kutlamaları iptal edildi lise bitti üniversiteye geldim halen bir değişiklik yok. Yani 19 Mayıs'ı bayramım olarak kutlamak bana da nasip olmadı.
23 Nisan'a dönersek bayramın iptali cehaletin ve ona susan halkın ürünüdür.
İroniye bakar mısınız?
Şehit var! Olsun biz stad açılışı yapacağız.
Şehit var! Olsun biz nişan yapacağız.
Şehit var? Olamaz bu ortamda 23 Nisan kutlanamaz..
23 Nisan basit bir gün değil..
23 Nisan sadece çocuk bayramı değil Ulusal egemenlik ve çocuk bayramı. Yani insan düşünüyor. Size batan Ulusal egemenlik mi? Yoksa Çocuk mu? Diye...
23 Nisan işgal edilerek paylaşılan, onuru ayaklar altına alınmış bir Ulusun yeniden ayağa kalkmasının öncü kuruluşu olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılış günüdür aynı zamanda. İşgallerin olduğu bir ortam Mustafa Kemal meclis açmaktan korkmuyor. Bunlar bayram kutla(ya)mıyor. Yani bugün her yönüyle özeldir. Silinip atılamaz. Silip attırmayız...

Bize bu bayramı hediye eden, Türkiye Cumhuriyeti'ni bize bırakan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü saygı ve rahmetle anıyorum. Egemenlik kayıtsız şartsız Milletindir. Gelecek çocukların eseridir. Son Atatürk hayranı çocuğun gözlerinde ki Atatürk hayranlığı bitene kadar umudumuz var. Bu 23 Nisan'ı Atatürk tadında bir bayram olarak geçirin!
Ve çocuklara kıymayın efendiler..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder